Radosław Sikorski nie przebierając w słowach, w wulgarnym tweecie zaatakował prezesa TVP Jacka Kurskiego. Internauci w wiadomości dopatrzyli się również sugestywnych gróźb.

Radosław Sikorski uderzył na Twitterze w prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

— Zamiast serialu o ‘człowieku zbuntowanym’ #Kurwizja daje serial o @donaldtusk jako Niemcu. Kura, ty pseudokatolicki gnojku, pamiętaj, że Streicher nikogo nie zabił, robił tylko propagandę, a i tak w Norymberdze dostał czapę. Bój się Tuska, bo w Boga nie wierzysz — czytamy w poście polityka.

Na wulgarne słowa europosła zareagował m.in. dziennikarz Radia ZET, który przypomniał, że „grożenie komuś ‚czapą” nie mieści się w żadnych kanonach dzisiejszej Unii Europejskiej”.

Zobacz również: Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Większość Polaków spodziewa się czwartej fali

— No tu pan minister pojechał z groźbami. Mało to cywilizowane. Co by pan o Kurskim nie myślał, będzie się to za panem wlokło jak „wataha” — zauważył dziennikarz.

Do tego wpisu szybko odniósł się sam zainteresowany, który napisał: „Wiem, wiem. Tamci wprowadzają dyktaturę, a ci mówią wataha. I bądź tu mądry. A prawda leży pośrodku”.

— Panie ministrze. Grożenie komuś „czapą” nie mieści się w żadnych kanonach dzisiejszej Unii Europejskiej. A to (jak mi się wydaje) do takiego towarzystwa Polska chce należeć. Można „Kury” nie lubić, nie znosić, pogardzać nim, można grozić mu sądem, ale grożenie „czapą”? — napisał Jacek Czarnecki.

Przeczytaj również:  "Ten hejt trzeba powstrzymać". Minister Czarnek pozywa Tuska

Zobacz również: Barack Obama ostro o Polsce: Stała się krajem autorytarnym

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 1 019 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj