Strona główna Polska Sikorski ostro o partii rządzącej: „Jeśli ktoś dokona mordu politycznego, współodpowiedzialnymi będą prezes PiS i TVP”

Sikorski ostro o partii rządzącej: „Jeśli ktoś dokona mordu politycznego, współodpowiedzialnymi będą prezes PiS i TVP”

4 min czytania
0
0
870
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski stał się ostatnio bardziej aktywny w polityce i nie ukrywa swojego niezadowolenia wobec partii rządzącej. Podczas rozmowy w TVN miał wiele pretensji wobec PiS i telewizji TVP.

— Jeśli znowu jakiś niepoczytalny człowiek dokona mordu politycznego, to współodpowiedzialność za to ponosił będzie prezes Kurski i ten, kto dał mu ten instrument szczucia Jarosław Kaczyński — powiedział europoseł Radosław Sikorski.

Były szef polskiej dyplomacji w rządzie Tuska nie przebierał w słowach. Podczas rozmowy z Moniką Olejnik skomentował sprawę morderstwa prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP.

— Wiemy, co niezrównoważony człowiek, najpierw mówiąc do kogoś: „niech żyje PiS”, potem krzycząc przeciwko PO, zrobił w Gdańsku rok temu — tłumaczył polityk.

Kontynuując swój wywód, oznajmił, że gdyby po raz drugi doszło do podobnej sytuacji, to prezes Kaczyński nie byłby bez winy. Ponadto oskarżył telewizję TVP, która jego zdaniem również może przyczyniać się do podobnych sytuacji.

— Jeśli znowu jakiś niepoczytalny człowiek wykona mord polityczny, to współodpowiedzialność za to ponosił będzie prezes (TVP Jacek – przyp. red.) Kurski i ten, kto dał mu ten instrument szczucia, (prezes PiS – przyp. red.) Jarosław Kaczyński — mówił Sikorski.

źródło: tvp.info

Reakcja
Przeczytaj również:  Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że Polsce nic się nie należy: Żadnych reparacji nie będzie
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Krystyna Janda: „Polska PiS? To jak tasakiem w głowę…”

Aktorka Krystyna Janda rozmawiała z „Gazetą Wyborczą” o bieżącej sytuacji w Po…