Radosław Sikorski, który wyjątkowo angażuje się ostatnio w bieżące sprawy polityczne, zwrócił się do Konferencji Episkopatu Polski. Wszystko po to, by wystosować niecodzienną prośbę.

— Jako obywatel i przedstawiciel wyborców ŻĄÐAM zawieszenia mszy tak, jak innych zgromadzeń, @EpiskopatNews. To nie jest wasza prywatna sprawa. Możecie pozarażać siebie, wiernych, ich krewnych i całe społeczeństwo. Ochrona zdrowia jest domeną nauki, nie wiary — oświadczył europoseł PO Radosław Sikorski.

Polityk odniósł się do ostatniego wtorkowego komunikatu, który przekazał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

— W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie — w miarę możliwości, liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych — napisano w komunikacie.

To właśnie do tych słów odniósł się Sikorski, któremu nie pasował obecny stan rzeczy.

Do tego przekazu ustosunkował się również minister zdrowia Łukasz Szumowski, który podkreślił, że sytuacja jest bardzo poważna.

— Wiemy, że w niektórych krajach takie decyzje zostały podjęte, na dziś w Polsce nie ma potrzeby. Zwiększenie liczby mszy jest zasadne i sensowne, chodzi o zwiększenie odległości do 1 metra między wiernymi. Im mniej osób na raz w jednym miejscu, tym lepiej — wyjaśnił.

źródło: tysol.pl

(Visited 146 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski o trzeciej fali pandemii. "Zostaniemy w takim kącie, z którego nie ma wyjścia"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here