Polityk PO Tomasz Siemoniak wyraził swój zachwyt nad liderką Strajku Kobiet Martą Lempart. Podkreślił, że kobieta jest wspaniałą przywódczynią, która może porwać za sobą tłumy.

Marta Lempart jest wybitną liderką tego ruchu. Ma poparcie, zaplecze, wiarygodność dla wszystkich, którzy protestują. Uważam, że takie szczegółowe roztrząsanie co, kto, kiedy powiedział, że nie ma większego znaczenia, bo liczą się duże fakty, a dużym faktem było to orzeczenie, które wyprowadziło tysiące ludzi na ulice w pandemii — powiedział Tomasz Siemoniak w radiu Wrocław.

Zobacz również: Szczere wyznanie Hołowni: Chciałbym zostać premierem

Dodał, że w ugrupowaniu nie ma jednolitego poglądu ws. aborcji, chociaż Grzegorz Schetyna wyraził ostatnio swoje zdanie na ten temat.

— Odkąd PO istnieje, w styczniu będzie to 20 lat, nigdy nie było jednolitego poglądu w Platformie. Platforma łączyła ludzi o różnych wrażliwościach ideowych i różnych poglądach na tematy światopoglądowe, w tym temat aborcji. To nie jest tak, że w tym momencie jest jakiś jednolity pogląd, który wszyscy wg dyscypliny partyjnej mają wyznawać — kontynuował ekonomista i były minister obrony narodowej.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Zauważył, że warto wrócić do stanu sprzed 22 października, kiedy nie było aż tak wielkiego natężenia emocji.

— Uważam, że tego rodzaju spraw nie powinno się rozstrzygać w wyniku referendum. Takie referendum doprowadziłoby do gigantycznego wzrostu emocji, do podziałów. Trzeba, jak mówię, zrobić pierwszy krok, tzn. odesłać w niebyt to orzeczenie pseudoTrybunału, wrócić do stanu sprzed 22 października. Zresztą jak nie jest to publikowane, to znaczy, że nie obowiązuje. Wtedy trzeba zastanowić się na sytuacją. Przede wszystkim trzeba obniżyć napięcie wokół tej sprawy, bo teraz to jest droga donikąd — ocenił.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 380 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj