Jak dowiadujemy się z serwisu Onet, senator KO Jacek Bury został obezwładniony przez policję podczas protestu przedsiębiorców w Warszawie. Senator KO został przewrócony na ziemię i zaprowadzony do radiowozu.

Jacek Bury pochodzący z Lublina podczas manifestacji próbował obronić jednego z uczestników. Mężczyzna był szarpany przez policjantów, więc Bury stanął obok i domagał się informacji, dlaczego funkcjonariusze postępują w ten sposób. Senator KO sam narobił sobie kłopotów, ponieważ jeden z policjantów podciął mu nogi i powalił na ziemię. Polityk po chwili został zawleczony do radiowozu. Jacek Bury skomentował całe zajście na swoim Facebooku.

— Policja wepchnęła mnie do samochodu, pomimo że legitymowałem się, że jestem senatorem RP — żalił się Bury na nagraniu.

Biorący udział w strajku zebrali się na placu Zamkowym około godziny 15. Policja apelowała o rozejście się, jednak nie przynosiło to skutku. Na miejscu musiał interweniować m.in. zespół antykonfliktowy. KSP poinformowała, że zgromadzenie to było nielegalne. Gdy tłum nie miał zamiaru się rozejść, policjanci zmuszeni byli do legitymowania uczestników.

— Zatrzymane prewencyjnie zostały pierwsze osoby protestujące — poinformowała KSP.

❗️⚠️Jestem zatrzymany przez Policję

Gepostet von Jacek Bury am Samstag, 16. Mai 2020

źródło: rmf24.pl

(Visited 145 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Inowrocław: Zadzwonił na policję i przekazał, że zabił własną córkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj