Pomiędzy Lewicą a Platformą Obywatelską doszło do mocnego spięcia. Tematem spornym okazała się aborcja na życzenie.

— Nie ma powrotu do tego, co było. Lewica jasno mówi, że żądamy po prostu legalnej aborcji bez kompromisów. To są prawa człowieka — mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z PAP.

Posłanka podkreśliła, że nie chce w tej kwestii referendum, bo prawa człowieka nie powinny podlegać prawom człowieka. Ponadto członkini Lewicy nie chce, aby podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości odbyło się jakiekolwiek referendum.

Czytaj także: Strajk Kobiet: Policja użyła siły, Marta Lempart dostała gazem. „Kwik”

— Około 69 proc. Polek jest dziś za liberalizacją prawa aborcyjnego, czyli za bezpiecznym dostępem do aborcji. Rozmawiamy o rzeczach, które w Europie są oczywistością. To, że politycy prawicy od PiS, przez PO, PSL i Hołownię tego nie rozumieją, to znaczy, że nie podążają za tym, co mówi społeczeństwo — twierdziła Scheuring-Wielgus.

Posłanka skrytykowała także Grzegorza Schetynę za to, że nie poparł aborcji na życzenie.

Czytaj także: Polacy już zawsze będą musieli chodzić w maseczkach? Szokująca wypowiedź ministra zdrowia

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Grzegorzu, nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób. Po drugie – Grzegorzu, żaden mężczyzna nie będzie decydował o ciele kobiety. Niezależnie od tego, czy jest politykiem, czy jest księdzem, czy jest kimkolwiek innym — grzmiała.

Okazuje się, że większość Platformy Obywatelskiej jest hipokrytami. Z jednej strony wspiera strajki kobiet i postulat liberalizacji prawa aborcyjnego, a w momencie, gdy trzeba się wypowiedzieć, po której jest się stronie, mówi zgoła coś innego — mówiła rozczarowana.

Źródło: RMF FM

(Visited 778 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj