Joanna Scheuring-Wielgus była gościem w programie Polsat News. Posłanka Lewicy przedstawiła zaskakujące wnioski na temat koronawirusa.

— Ten koronawirus, tak naprawdę, dla obozu PiS spadł z nieba, jak prezent bożonarodzeniowy w środku lutego — powiedziała Scheuring-Wielgus. Posłanka jest zdania, że politycy PiS wykorzystują szalejący wirus do ukrywania przed społeczeństwem ważnych faktów.

— Politycy PiS wykorzystują ten fakt do tego, żeby przykryć sytuację w obozie PiS. Robią to w sposób perfidnie okrutny — mówił gość programu.

Wiceminister Janusz Kowalski z PiS włączył się do dyskusji, jednak miał przeciwne zdanie.

— Pierwszy raz od bardzo dawna nie odbiję piłeczki. Nie będę używał argumentów, których pani używa, bo Polacy oczekują teraz od nas spokojnej, rzetelnej informacji, a nie siania paniki, więc zachęcam, żeby skupić się na tym, aby nie próbować tego rozgrywać politycznie — ocenił zniesmaczony Kowalski.

Zapewnił przy tym, że rząd stale ma na uwadze to, co dzieje się ws. koronawirusa i reaguje na to „w sposób spokojny i rzetelny”.

Według stanu na dzień 26 lutego 2020 r. zarejestrowano 2 763 zgonów z powodu zarażenia koronawirusem z następujących krajów: Chin (2716), HongKongu (2), Iranu (15), Korei Południowej (11), Włoch (11), pokładu międzynarodowego przewoźnika (Japonia) (4), Tajwanu (1), Filipin (1), Japonii (1) i Francji (1).

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 94 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj