Prezydent Andrzej Duda w czasie konferencji prasowej w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego skomentował aktualną sytuację na linii Rosja — Ukraina.

— Mamy do czynienia z bezprecedensowym aktem agresji, kolejnym naruszeniem prawa międzynarodowego przez Rosję — powiedział prezydent Andrzej Duda.

— Stało się to, czego się najbardziej obawialiśmy i od czego staraliśmy się odwieźć prezydenta Putina i władze rosyjskie, a mianowicie od ataku na Ukrainę. To kolejny akt naruszenia prawa międzynarodowego i gwałtu na suwerennym i niepodległym państwie — dodał polski prezydent.

— Wczoraj rozmawialiśmy na temat obaw o rosyjską agresję w Kijowie z prezydentem Zełeńskim i jego współpracownikami, a dzisiaj rano rozmawiałem także z panem prezydentem, który na bieżąco zrelacjonował mi sytuację. Teraz przedyskutowaliśmy to z gronem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo RP i podejmujemy oczywiście odpowiednie działania, które, co tu ukrywać, toczą się od dawna. To jest tylko pewna aktualizacja stanu — tłumaczył Andrzej Duda, potępiając ten bezprecedensowy akt agresji, który jest jednocześnie naruszeniem prawa międzynarodowego.

— Wierzę w to głęboko, że społeczność międzynarodowa w sposób jednoznaczny na to zareaguje. Dzisiaj z całą pewnością będziemy w kontakcie z przywódcami państw UE i NATO, będziemy rozmawiali — mówił Duda.

Ponadto zapowiedział konieczność spotkania w formie „Bukaresztańskiej Dziewiątki”.

— Mam nadzieję, że jutro spotkamy się w formacie Bukaresztańskiej Dziewiątki — zaznaczył polityk.

Zobacz również: Ambasador USA Mark Brzezinski o Polsce. Czy jest bezpieczna?

Zobacz również: Robert Winnicki: Szykujmy się do konsekwencji, które dotkną Polskę

źródło: YouTube.com, wpolityce.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj