Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, który był gościem w Polsat News przyznał, że rząd nie ma zamiaru wprowadzać naszego kraju do strefy euro.

– Nie mamy planów, żeby wchodzić do strefy euro i te plany nie są dobrymi, ponieważ my w tej chwili dzięki własnej walucie możemy reagować na inflację. Gdybyśmy mieli w Polsce euro, inflacja mogłaby być wyższa – powiedział Piotr Müller.

Rzecznik odniósł się także do kwestii pojawiających się w pomysłów dotyczących regulacji cen na pewne produkty. Dodał, że rząd nie ma aktualnie takich planów.

– Nie ma pomysłu mrożenia w sensie cen regulowanych. Te instrumenty, które mogą obniżyć ceny benzyny, czyli obniżenie akcyzy i podatku to jest aktualny temat. Teraz zdecydowaliśmy się na przedłużenie obniżenia akcyzy do końca lipca, ale potem będziemy przedłużać też część rozwiązań, które były w tarczy inflacyjnej, czyli m.in. obniżenie VAT-u na paliwo – dodał Piotr Müller.

Zupełnie inne zdanie w tym temacie ma były premier Donald Tusk.

– Namawiałbym wszystkich, żeby spokojnie, krok po kroku przygotować Polskę do strefy euro – mówił przewodniczący PO.

– Patrząc tak strategicznie, politycznie, namawiałbym wszystkich, żeby spokojnie, krok po kroku przygotować Polskę do strefy euro, ze świadomością, że to przynosi dobre skutki, ale nie zawsze i niekoniecznie są one gwarantowane. Jeszcze oprócz tego musi być dobra polityka – dodał Tusk.

Polityk zaznaczył, że wejście do strefy euro jest jednym z elementów integrowania oraz wzmacniania jedności europejskiej.

– Bardzo ważne dla naszej państwowości – skwitował były szef RE.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykanin skosztował tradycyjnych polskich dań: „Trzeba być szalonym, żeby to jeść” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bliskie spotkanie wielkiego obiektu z Ziemią? Mamy się czego obawiać?

źródło: Polsat News

(Visited 112 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj