Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy zaapelował do Pawła Kukiza. Poprosił o przedstawienie projektu ustawy o sędziach pokoju, który byłby wprowadzony do systemu sprawiedliwości.

Podczas rozmowy w programie „Woronicza 17” w TVP Info polityk mówił o rozmowach, jakie toczyły się w Pałacu Prezydenckim, a które dotyczyły postulatu ruchu Kukiz’15.

— Na każdym z tych spotkań Paweł Kukiz podkreślał wagę sędziów pokoju i potrzebę wprowadzenia tej instytucji i mówił, że będzie przygotowany projekt ustawy — oświadczył rzecznik Dudy.

Następnie zauważył, że przez cztery ostatnie lata nic w tej kwestii nie zrobiono.

Dodał, że trzeci największy klub parlamentarny, czyli Koalicja Polska, PSL i Kukiz’15 nie przygotował żadnego projektu ustawy w tej sprawie. Sam przyznał, że zależy mu, by taki projekt się pojawił, i wciąż wierzy, że tak się stanie.

— Ja bardzo bym chciał, żeby taki projekt się pojawił i trzymam za to kciuki — powiedział Spychalski.

Następnie rzecznik Dudy zwrócił się do posła PSL Jana Filipa Libickiego. W swojej wypowiedzi apelował do samego Pawła Kukiza, który jego zdaniem nie przykłada się do swoich obowiązków.

Przeczytaj również:  Konfrontacja w Poznaniu. Tak sobie poradził z agresorem [WIDEO]

— Proszę przekazać panu Pawłowi Kukizowi, waszemu koledze z klubu parlamentarnego, żeby przestał chodzić i opowiadać głupoty, tylko żeby zabrał się do pracy i w końcu po pięciu latach przedstawił konkretny projekt ustawy o sędziach pokoju — stwierdził Spychalski.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 54 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj