Wydawałoby się, że Ryszard Petru na dobre zniknął z polityki, aby zająć się biznesem. Kontrowersyjny polityk nie mógł jednak milczeć w obliczu ostatnich wydarzeń dotyczących Nowoczesnej.

Gdy Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z pełnienia funkcji przewodniczącej partii, Ryszard Petru skrytykował jej działania.

Po słowach Ryszarda Petru można wnioskować, że sam postrzega siebie jako lepszego i bardziej wpływowego lidera niż Katarzyna Lubnauer. Wyraz swojemu niezadowoleniu dał w mediach społecznościowych.

—  Nie będę komentował sytuacji w Nowoczesnej. Pragnę tylko przypomnieć, że kiedy 2 lata temu oddawałem .N w ręce K. Lubnauer Nowoczesna miała poparcie na poziomie 9% — napisał na Twitterze były lider ugrupowania.

Katarzyna Lubnauer złożyła w niedzielę rezygnację i podsumowała, że zrobiła wszystko, aby zażegnać kryzys ciągnący się w Nowoczesnej od wielu miesięcy.

— Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy i składam rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej. Prawda jest taka, że udało nam się przetrwać najtrudniejszy czas, że mamy reprezentację w samorządach i w Sejmie, ale wybory europejskie i parlamentarne przegraliśmy i jako partia i jako koalicja — powiedziała polityk podczas konwencji ugrupowania.

Na miejsce Lubnauer wejdzie Adam Szłapka, który zostanie nowym przewodniczącym partii. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza Nowoczesnej.

źródło: wpolityce.pl, twitter.com

(Visited 50 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj