Sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski oznajmił, że już od piątku zacznie funkcjonować system e-rejestracja, który umożliwi zapisywanie się na konkretne terminy szczepień przeciwko COVID-19. Zagórski zachęcił, by była to forma kanału internetowego, która posłuży jako podstawowy sposób rejestracji.

— Od 15 stycznia, czyli od piątku, będzie funkcjonował system e-rejestracja. Umożliwi on zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia. Będzie to możliwe do zrealizowania trzema kanałami — powiedział sekretarz w Radiowej Jedynce na temat szczepień przeciwko COVID-19.

Ponadto podkreślił, że pierwszy sposób rejestracji to internetowe konto pacjenta, a drugi to infolinia 989. Ostatnią możliwością będzie zapisywanie się bezpośrednio w punktach szczepień.

Zobacz również: Szczepienia na COVID-19 co roku? Dworczyk zdradził plany rządu

— W większości to nasze przychodnie POZ. I tam też będą się odbywały te zapisy. One będą polegały na wpisywaniu osób, które są uprawnione do tego, żeby w danym momencie zapisywali się na szczepienia do tego systemu informatycznego — kontynuował Zagórski.

Medyk przypomniał, że w pierwszej kolejności zapisać się będą mogli seniorzy, którzy ukończyli 80 lat. Zachęcił także do założenia internetowego konta pacjenta: — Od piątku, osoby w wieku 80. plus będą mogły rozpocząć proces rejestracji tymi trzema kanałami. Zachęcamy do tego, by kanał internetowy był kanałem podstawowym — wyjaśniał w Radiowej Jedynce.

Zobacz również: Korwin-Mikke nie zamierza się szczepić. Zdradził, co zrobi, by korzystać z przywilejów

W tym celu trzeba będzie wejść na pacjent.gov.pl, a później zarejestrować się i założyć konto. Nieodłączne będzie również posiadanie Profilu Zaufanego. Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk przekazał, że już 15 stycznia będzie uruchomiona centralna rejestracja, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów, którzy ukończyli 70. rok życia.

Przeczytaj również:  Kamil Durczok obawia się, że ma koronawirusa: Nikomu nie życzę podobnych wrażeń

— Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretne terminy seniorzy powyżej 80. roku życia — mówił Dworczyk na konferencji prasowej. 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70. roku życia. A 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70 roku życia — mówił minister Dworczyk.

Źródło: dorzeczy.pl

(Visited 130 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here