Rumuński europoseł Siegfried Mureșan podzielił się zaskakującymi wpisami w mediach społecznościowych. Wyraził w nich w języku polskim wsparcie dla byłego premiera Donalda Tuska. Muresan pojawił się w naszym kraju na konwencji „Road To Recovery”.

– Premier, który szanuje zasady, jest silny; premier, który je łamie, jest słaby – napisał Mureșan.

Europoseł jest zdania, że Tusk jest „najbardziej wiarygodnym polskim politykiem na szczeblu europejskim”, który jest w stanie uzyskać dla Polski „znacznie więcej niż premier Morawiecki”.

– Polki i Polacy będą mieli wybór między tymi, którzy mogą budować lepszą przyszłość dla kraju, a tymi, którzy po prostu leją wodę. Wybór zawsze należy do Was – przyznawał europoseł.

Muresan za europejskimi wartościami

Rumuński polityk chwilę wcześniej mówił o polskich problemach z KPO. Europoseł nie ukrywał, że ma nadzieję na to, że Tusk ponownie zostanie premierem.

Dodał, że „trzeba szanować europejskie wartości”, a „ataki polskiego rządu na praworządność” przyczyniły się do tego, że nasz kraj stracił fundusze.

– Pieniądze z Funduszu Odbudowy są już wykorzystywane w innych państwach na budowę szpitali, modernizację szkół, budowę dróg, aby kraj był bardziej wydajny energetycznie. Chcę, żeby jak najszybciej środki były dostępne również dla Polski – przyznał w jednym z wpisów.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

– Pieniądze z KPO są dostępne do 2026 r. Pieniądze z budżetu UE są dostępne do 2027 r. Istotne będzie, aby w latach 2023 – 2027 Polska była rządzona przez wiarygodnych polityków. Polska potrzebuje silnego i wiarygodnego premiera – napisał na Twitterze Muresan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Krychowiak o końcu kariery [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biden ostrzega: „On nie żartuje, kiedy mówi o użyciu taktycznej broni jądrowej”

źródło: Twitter / DoRzeczy

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj