Ministerstwo obrony Rosji wydało rozporządzenie, by utworzyć masowe groby dla rosyjskich żołnierzy, którzy polegli na Ukrainie. Jak się okazuje, mają oni zostać pochowani jedynie z numerem, bez imienia i nazwiska na terenie Białorusi oraz Rosji.

Wspomniany dokument został wydany oraz podpisany przez wiceministra obrony Rosji Aleksieja Kriworuczkę. Skutkiem tej decyzji stało się zarekwirowanie od żołnierzy dowodów osobistych, dokumentów tożsamości oraz paszportów.

Dowiadujemy się również, że „w jak najkrótszym terminie” trzeba wywieźć ciała nieżyjących żołnierzy z obszaru Ukrainy. Cały proceder ma się odbywać w godzinach nocnych, tak by nikt o nim nie wiedział.

Z dokumentu wynika również, że jeśli nie będzie możliwości wywiezienia ciał żołnierzy, to należy je po prostu zniszczyć (prawdopodobnie w mobilnych krematoriach, ukrytych w ciężarówkach).

Za sprawą rozporządzenia, dowódcy rosyjscy chcą walczyć z „dezinfomacją, którą rozpowszechniają ukraińskie kanały na Telegramie”.

Na kanale „Szukaj swoich”, który został stworzony przez ukraiński resort spraw wewnętrznych, publikowane są zdjęcia oraz nagrania dokumentów nieżyjących już żołnierzy. Nie brakuje również rozmów z jeńcami. Wszystko po to, by bliscy mogli ich odnaleźć.

Przeczytaj również:  Współpracownik Putina chce walnąć bombę atomową na Polskę. "Idealny cel dla taktycznej broni jądrowej"

Strona internetowa projektu została zablokowana w Rosji już następnego dnia po starcie. Wszyscy żołnierze, którzy wystąpili na kanale, zostali nazwani przez rosyjskie dowództwo „aktorami”, natomiast ich rozmowy „fake newsami, które tworzy Ukraina”.

Zobacz również: Putin próbował uspokoić Rosjan. Internauci dostrzegli dziwne zachowanie prezydenta [WIDEO]

Zobacz również: Krzysztof Jackowski przewiduje rewolucję w Rosji: „Wielki bunt ludzi” [WIDEO]

Все, що треба знати про ставлення противника до своїх солдат. В той час, як українських загиблих воїнів проводжають в останню путь, як Героїв, та шанують їхню пам‘ять.

Opublikowany przez Оперативне командування "Північ" / Operational Command “North” Sobota, 5 marca 2022

źródło: Facebook.com

(Visited 688 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj