Jak informuje rzecznik premiera Izraela, Naftali Bennet rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, spotkanie miało oczywiście dotyczyć obecnego kryzysu na Ukrainie. To pierwsze spotkanie zachodniego przywódcy z prezydentem Federacji Rosyjskiej.

Naftali Bennet miał opuścić Izrael w sobotę, mimo trwającego szabatu. Rzecznik premiera poinformował, że naruszenie prawa o zakazie podróżowania podczas szabatu, jest uzasadnione w sytuacji, kiedy chodzi o ochronę życia ludzkiego. Premierowi towarzyszył Zeew Elkin, będący ministrem budownictwa, urodzony w Charkowie, pełniący obowiązki tłumacza izraelskich premierów od 10 lat.

Do Rosji poleciał również Ejal Hulata sprawujący urząd doradcy do spraw Bezpieczeństwa Narodowego a także doradczyni w sprawach międzynarodowych Szimrit Mejer. Agencja Reutera przypomina, że Izrael od początku aspiruje do roli pośrednika między obiema stronami konfliktu.

Została również zaplanowana rozmowa telefoniczna, pomiędzy prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem a prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. Konwersacja głów obu państw ma odbyć się w niedzielę.

Turcja w swoich wcześniejszych poczynaniach proponowała rolę mediatora, pomiędzy Rosją, a Ukrainą. Pamiętajmy że z inicjatywy prezydenta Ukrainy, Turcja postawiła blokadę rosyjskim okrętom wojennym, znajduje się ona w cieśninie Bosfor i Dardanele.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

ZOBACZ TEŻ: Antoni Macierewicz nie ma złudzeń: W naszym interesie jest niepodległa Ukraina

ZOBACZ TEŻ: Miedwiediew ostro do Francuzów: ”Uważajcie na język, panowie”

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 398 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj