propolski.pl: Naga aktywistka wleciała na czerwony dywan

Roznegliżowana aktywistka wleciała na czerwony dywan. Wygłosiła dramatyczne przesłanie [WIDEO]

Aktualnie trwa festiwal w Cannes. Jest to jedno z najgłośniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Tradycyjnie nie zabrakło na nim kontrowersji.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w czasie premiery nowego filmu Idrisa Elby i Tildy Swintom pt. „Three Thousand Years of Longing”. Wówczas na czerwony dywan wbiegła naga aktywistka z namalowaną na ciele ukraińską flagą. Kobieta przedarła się przez tłum ochroniarzy i zaczęła protestować przeciwko krzywdzeniu kobiet w czasie wojny na Ukrainie.

Aktywistkę szybko obezwładnili ochroniarze, którzy zakryli ją marynarkami i wyprowadzili poza czerwony dywan.

Kobieta należy do grupy SCUM, która opublikowała specjalne oświadczenie w całej sprawie.

– Kobiety są pierwszymi ofiarami wojny prowadzonej przez mężczyzn i przeciwko mężczyznom. Przypominamy, że podłości wojny i gwałty na wojnie, które są częścią rosyjskiego planu zniszczenia narodu ukraińskiego, są przestępstwem przeciwko ludzkości. Gwałty na kobietach nie mogą być sposobem żołnierzy na poniżenie wroga – czytamy w mediach społecznościowych.

– Przypominamy, że brak reakcji Europy i reszty świata na potworności tej wojny i przemoc rosyjskich żołnierzy jest formą współudziału. Przypominamy, że i na wojnie i w czasach pokoju kobiety nie są na sprzedaż, żadna nie jest do gwałtu. Żaden mężczyzna nie ma prawa przejmować naszych ciał – dodano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Emeryci trafią do rosyjskiego wojska? Rosja ma nowy pomysł na wzmocnienie armii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maleńczuk podpadnie rządzącym? Wszystko przez nową piosenkę [WIDEO]

źródło: wp.pl, Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these