Na skutek ogłoszenia przez Władimira Putina „częściowej mobilizacji” wielu Rosjan zaczęło uciekać z kraju. Także zwykli obywatele coraz częściej decydują się na ten krok.

Jak poinformował portal Izwiestija, do Izraela wyjechała razem z dziećmi Ałła Pugaczowa, rosyjska piosenkarka i autorka tekstów. Jest prawdopodobne, że nie zamierza wracać.

Pugaczowa opuściła Rosję

Pugaczowa razem z dziećmi wyleciała z Moskwy do Tel Awiwu. Według doniesień wyjazd ten może być już na stałe.

Ostatnio o artystce było głośno we wrześniu. Wówczas stając w obronie swojego męża, apelowała, by uznać ją za „zagranicznego agenta”. Takie słowa były reakcją na działania służb wobec jej męża Maksima Gałkina. Satyryk wiele razy krytykował rosyjską inwazję na Ukrainę. W rezultacie rosyjski resort podsumował, że „prowadził on działalność polityczną”.

Tymczasem Pugaczowa opublikowała post, w którym napisała, że jej mąż jest „prawdziwym i nieprzekupnym patriotą Rosji, życzącym ojczyźnie rozwoju, pokojowego życia, wolności słowa i tego, by nasi chłopcy przestali ginąć za iluzoryczne cele, które sprawiają, że nasz kraj staje się pariasem i które utrudniają życie naszych obywateli”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sejm podjął decyzję ws. Grzegorza Brauna. Chodzi o immunitet

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jaki był Franciszek Pieczka? Stworzył niezapomnianą kreację w „Ranczu”

źródło: wp.pl / RMF FM

(Visited 226 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj