Strona główna Polska Rodzice zwrócili się do urzędników po pomoc. Trzaskowski: Nie stać nas na to

Rodzice zwrócili się do urzędników po pomoc. Trzaskowski: Nie stać nas na to

2 min czytania
0
1
3,051
Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oznajmił, że stolicy nie stać na wydatki, które mogłyby zapewnić dzieciom możliwość zdalnego nauczania.

— Miasta nie stać na zakup komputerów dla uczniów, aby mogli uczyć się zdalnie — powiedział Trzaskowski.

Polityk wyjaśnił, że rodzice uczniów, którzy nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom sprzętu komputerowego do zdalnego nauczania, zgłosili zapotrzebowanie na 17 tys. sztuk komputerów. Jeżeli chodzi o nauczycieli pracujących w domach, to ich zapotrzebowanie wynosi 5 tys. laptopów lub PC-tów.

— Miasta nie stać na to — skwitował Trzaskowski.

Polityk dodał, że dostał od rządu 100 tys. zł na zakup komputerów dla uczniów, a za to może kupić jedynie kilkadziesiąt urządzeń. Ocenił, że to rząd, a nie samorząd jest odpowiedzialny za organizację zdalnego nauczania.

— To jest pełna odpowiedzialność rządu — powiedział prezydent Warszawy.

Zwrócił również uwagę na fakt, że najtrudniej mają rodziny, które mają dwoje lub więcej dzieci w wieku szkolnym. Dla przykładu podał własną rodzinę.

W bardzo wielu warszawskich szkołach nauczyciele mają możliwość skorzystania ze sprzętu znajdującego się w placówkach. Najczęściej w każdej klasie znajduje się przynajmniej jeden komputer.

— Kiedy tylko zapadła decyzja o zdalnym nauczaniu dyrekcja poinformowała nauczycieli, że ci, którzy nie mają warunków do pracy w domach, mogą przychodzić do szkoły i korzystać ze znajdującego się tam sprzętu — powiedziała nauczycielka pracująca w jednej ze szkół podstawowych.

źródło: niezalezna.pl

Reakcja
3
Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke: "Po raz pierwszy od 1926 roku kandydat prawicy będzie mógł zostać prezydentem"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…