Robert Winnicki z Konfederacji nie ma złudzeń. Członkostwo Polski w Unii Europejskiej coraz mniej się jej opłaca.

– Polexit to jest temat, który powinien być obecny w debacie publicznej. Potencjalne wyjście z Unii to nie jest powiedzenie: „do widzenia” i trzaśnięcie drzwiami. To jest po prostu proces – stwierdził poseł Konfederacji.

Polityk Konfederacji jako przykład podał Wielką Brytanię, która wyszła ze Wspólnoty.

– Męczyła się w tym procesie nieco bardziej, niż mogłaby się męczyć – dodał Winnicki.

Następnie przyznał, że referendum zarządził rząd, który „nie chciał Brexitu, nie był na to przygotowany”.

– Oni w ogóle nie mieli tego w planach, żeby wychodzić z Unii Europejskiej. Sądzili, że wygrają to referendum, w sensie Cameron i ta frakcja Partii Konserwatywnej. Sądzili, że wygrają to referendum, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej, jednocześnie jakoś tam nastroje uniosceptyczne sobie zagospodarują. Nagle pojawiła się decyzja o Brexicie, którą trzeba było wykonać, a to oznacza negocjowanie umów handlowych, negocjowanie z Unią Europejską. To jest cały skomplikowany proces – zaznaczył.

Robert Winnicki wyjaśnił również jak „do tego procesu się przygotować”.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Ja tutaj polecam broszurkę, którą przygotowaliśmy w 2019 roku w Ruchu Narodowym. Ta broszurka jest dedykowana właśnie temu, jak powinien wyglądać proces polexitowy. Mamy cały czas statystyki wysokiego poparcia dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej, ale z drugiej strony mamy dosyć, mimo wszystko, zdroworozsądkowe podejście Polaków do Unii. Jesteśmy w Unii Europejskiej, bo nam się to opłaca, tak myśli, tak kalkuluje większość Polaków – dodał.

– Naszym zadaniem, istotą naszej pracy politycznej, jest uświadamiać rodakom, że to członkostwo coraz mniej nam się po prostu jako państwu, jako narodowi, opłaca, dlatego, że koszty tych polityk, które UE w tej chwili forsuje, znacząco przewyższają wszelkie transfery finansowe, które z Unii otrzymujemy – stwierdził Winnicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Monika Miller poznała diagnozę. Jest nieuleczalnie chora

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie ponownie się wygłupili. Wystrzelili rakietę w samych siebie [WIDEO]

źródło: YouTube

(Visited 312 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj