Posłowie Konfederacji często w mocnym tonie komentują aktualną rzeczywistość i wytykają błędy partii rządzącej. Tym razem postanowili odnieść się do słów Jarosława Kaczyńskiego, które ten wypowiedział w czasie partyjnego zjazdu.

Robert Winnicki podkreślił, że prezes PiS w czasie godzinnego spotkania nie podał żadnych konkretnych sposobów na walkę z inflacją.

— To jest szokujące, de facto najważniejsza osoba w państwie, przywódca partii rządzącej, w sytuacji ostrego kryzysu, którego doświadczają wszystkie polskie rodziny, nie jest z siebie w stanie nic wydusić — zauważył poseł Konfederacji.

– To zastanawiające i bulwersujące, patrząc na to jak wyglądają dzisiaj rachunki polskich rodzin, że nie padły żadne konkretne zapowiedzi walki z drożyzną, walki z inflacją. Jedyne, co przez godzinę Kaczyński był w stanie z siebie wydusić, to stwierdzenie o jakichś „guzikach antyinflacyjnych”. Żadnego konkretu, żadnej zdecydowanej zapowiedzi. Nie padło nic – kontynuował Robert Winnicki.

Polityk przypomniał, że Konfederacja przygotowała kilka ustaw, które mają za zadanie poradzić sobie z szalejącą inflacją oraz drożyzną. Są one jednak w tzw. zamrażarce, ponieważ są blokowane przez partię rządzącą.

Z wypowiedzi wicepremiera mogliśmy dowiedzieć się jedynie tyle, że ruszą w podróż po wielu polskich miastach, by rozmawiać z wyborcami.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

– Panie premierze Kaczyński! Na kampanię wyborczą przyjdzie czas. Teraz ma pan rządzić i ma pan sprawić, żeby Polakom żyło się lepiej. Nie agitować wyborczo, tylko odpowiedzieć na pytanie: co robicie, żeby ukrócić szalejącą drożyznę – stwierdził Winnicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Lewandowski o powodach odejścia z Bayernu: „Coś we mnie zgasło”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezes PZT zdradził, co mu zaimponowało w Idze Świątek: „To z pewnością efekt pracy”

źródło: YouTube

(Visited 154 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj