Publicysta i komentator Robert Tekieli na antenie „Studio Polska” zarzucił Gazecie Wyborczej ojkofobię oraz antypolonizm. Felietoniście „Gazety Polskiej” w szczególności nie w smak były artykuły krytykujące nabywanie plastikowych zniczy, szkodzących środowisku.

Tekieli w swojej wypowiedzi odniósł się między innymi do ostatnich publikacji Gazety Wyborczej, której dziennikarze zwrócili uwagę na smog powodowany rzekomo przez znicze zapalane 1 i 2 listopada z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek.

— Gazeta Wyborcza prowadzi od 30 lat hybrydową wojnę z polską tradycją, z polskością w ogóle. Ratowali karpia, holokaust choinek, teraz jest smog na cmentarzach. W każdej chwili, gdzie tylko można gdzieś przywalić w polską tradycję, gdzie można pokazać, że jesteśmy gorsi od Niemców, gorsi od Chińczyków, od wszystkich na świecie, to Gazeta Wyborcza nas pokazuje — stwierdził Tekieli.

— To jest po prostu przejaw antypolonizmu i ojkofobii. Adam Michnik jest tak samo Polakiem jak chrześcijaninem jest ktoś bez chrztu i kto nie wierzy w Jezusa Chrystusa. I tyle — podsumował publicysta.

źródło: TVP Info

(Visited 280 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj