Gościem Roberta Mazurka w poranku RMF FM był Borys Budka z PO. Polityk przekonywał, że ustawa dyscyplinująca sędziów może doprowadzić do ich masowych aresztowań.

Z barwną narracją PO nie zgodził się prowadzący. Robert Mazurek sarkastycznie odniósł się do słów kandydata na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

— Chodzi o to, żeby wyrzucać z sędziów z zawodu. I tak jest zaprojektowana ta ustawa — ocenił Budka.

Czy pana się wyłącza gdzieś? — spytał poirytowany Mazurek.

— Jak się mnie podpuści, to się nie da wyłączyć. I w walce o prawdę nie da się mnie wyłączyć.

O Matko Boska…

— Wesołych Świąt.

— Co wesołych świąt? Po pierwsze, czy będą wesołe to się okaże! Jeszcze nas masowo wszystkich pozamyka Kaczyński i będziemy mieli — ironizował prowadzący.

— Zrobią repolonizację to będzie.

— Tak, będę siedział razem z sędziami pod celą. Rany boskie… Na szczęście moja żona jest radcą prawnym, może mnie z tego wyciągnie — kpił dalej Mazurek.

Przeczytaj również: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki o stanie Kaczyńskiego: „Jak się bierze silne leki przeciwbólowe to naprawdę umysł człowieka reaguje trochę inaczej”

W innym miejscu Robert Mazurek poprosił Borysa Budkę, by ten uzasadnił dlaczego jest lepszym kandydatem na przewodniczącego PO od Grzegorza Schetyny:

Przeczytaj również:  Tyszka: Kaczyński bardziej nienawidzi Niemców, niż kocha Polskę

— Tu ma pan kamerę i 30 sekund dla pana, żeby wytłumaczył pan słuchaczom, w czym pan jest lepszy od Grzegorza Schetyny i dlaczego Platforma będzie lepsza pod pańskimi rządami.

— Wiem jak wygrywać, wiem jak stworzyć skuteczne, dobre ugrupowanie. A poza tym uwielbiam ludzi. Wiem, że to jest czas polityków, którzy muszą być codziennie na spotkaniach z ludźmi. Inaczej tej wiarygodności i tego zaufania nie przywrócimy. Obiecuję ciężką pracę z ludźmi, będę w każdym miejscu po to, żeby przekonywać Polaków, że Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska to najlepszy wybór dla Polski — przekonywał Budka.

— Miał pan powiedzieć, dlaczego Budka jest najlepszym wyborem dla Platformy, a nie dlaczego Platforma jest najlepszym wyborem dla Polski, to raz. A dwa, co pan ostatnio wygrał? Bo poza totolotkiem to o niczym nie wiem — stwierdził Mazurek.

źródło: RMF FM

(Visited 360 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj