Robert Lewandowski odniósł się do decyzji PZPN związanej z meczem Rosja-Polska. Ponadto zajął zdecydowane stanowisko ws. agresji na Ukrainę.

Cezary Kulesza, prezes PZPN ogłosił, że polska reprezentacja nie zagra meczu o awans na mundial z Rosją. Oczywiście dzieje się tak za sprawą rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

– Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja – stwierdził prezes PZPN, Cezary Kulesza w mediach społecznościowych.

Słowa te poparł prezydent Andrzej Duda, który zaznaczył, że „nie gra się z bandytami”.

Z Cezarym Kuleszą zgodził się kapitan naszej reprezentacji, Robert Lewandowski.

Kapitan polskiej reprezentacji wprost powiedział, co sądzi o decyzji PZPN. Dodał, że w obliczu tak trudnych okoliczności i agresji na Ukrainę, nie wyobraża sobie, by uczestniczyć teraz w rozgrywkach z tamtejszą drużyną.

– Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje – napisał „Lewy”.

Zobacz również: Szeremietiew: Wiele wskazuje na to, że Putinowi nie pójdzie dobrze na Ukrainie

Zobacz również: Zełenski wypił kawę z obrońcami Kijowa. Polityk wzmacnia morale swoich żołnierzy [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 440 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj