Media obiegła przykra informacja. Dziennikarz stacji Ukraina 24 Ołeksandr Machow zginął w czasie rosyjskiego ostrzału miasta Izium w obwodzie charkowskim.

— Wielka tragedia, strata dla naszej redakcji, jego rodziny i bliskich, a także dla całej Ukrainy — poinformowała o sprawie ukraińska telewizja.

Machow pochodził z obwodu ługańskiego i od wielu lat był dziennikarzem stacji Ukraina 24. Ponadto służył w ukraińskiej armii. Był człowiekiem cenionym i oddanym wartościom, o które walczył.

— Jestem weteranem i rezerwistą. Idę na wojnę. Nadszedł czas wojny wyzwoleńczej! Będę walczył i zabijał, ile się da — mówił dziennikarz jeszcze pod koniec lutego.

Ołeksandr Machow uczestniczył w ewakuacji osób z Wuhan, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa.

— Machow zginął w wyniku rosyjskiego ostrzału w pobliżu Izium. Był prawdziwą osobowością, powszechnie go szanowano. Trudno sobie wyobrazić, by nie czytać jego wpisów i nie słyszeć go już w telewizji — relacjonował korespondent „Politico” Christopher Miller.

— Ołeksandra Machowa poznałam w Słowiańsku kilka lat temu. Był jednym z najlepszych ukraińskich reporterów wojennych. Wstąpił do armii po rosyjskiej inwazji na pełną skalę i zginął w walce pod Izium. Był taki młody — dodała dziennikarka Olga Tokariuk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Patryk Jaki mocno do eurokratów: Nie będziecie Polaków pouczali!

Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjska agencja uważa, że ukraińscy żołnierze wykorzystują czarną magię. Pokazali „dowody”

Від обстрілів окупантів загинув Олександр Махов. Олександр багато років працював на каналах «Україна» та «Україна24» і…

Opublikowany przez Ukraine 24 Środa, 4 maja 2022

źródło: Facebook.com, twitter.com

(Visited 148 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj