propolski.pl: Patryk Jaki mocno w europarlamencie

Patryk Jaki mocno do eurokratów: Nie będziecie Polaków pouczali!

Patryk Jaki zabrał głos w czasie sesji Parlamentu Europejskiego. Europosłowie pochylili się we wtorek nad sytuacją na Ukrainie, gdzie od dwóch miesięcy toczy się wojna.

– Nie będziecie Polaków pouczali. Polaków, którzy dla Europy stworzyli pierwszą konstytucję – powiedział europoseł Patryk Jaki.

Polityk Solidarnej Polski nawiązał do obchodzonego tego dnia w Polsce Święta Konstytucji 3 Maja.

– To charakterystyczne, że atakujecie Polskę akurat w Święto Konstytucji 3 Maja. I to jest wręcz niesamowite, jak historia lubi się powtarzać. Wtedy Zachód przestraszył się, że Polska z nową konstytucją i wolnością, której nie było nigdzie w Europie, będzie coraz silniejsza i postanowił razem z Rosją ją zniszczyć. Oczywiście, z pomocą swoich przekupnych Polaków z Targowicy – mówił polityk.

– Dzisiaj, 231 lat później, znów denerwują was wolnościowe aspiracje Polaków i to, że ciągle upominamy się o Ukrainę. I znów z pomocą swoich Polaków, ku uciesze Rosji, wprowadzacie kolejne projekty osłabienia Polski. Dlaczego? Bo chcecie powrotu do biznesów z Rosją – dodał Patryk Jaki.

– Nie będziecie Polaków pouczali. Polaków, którzy dla Europy stworzyli pierwszą konstytucję. Nie będziecie pouczali, czym jest wolność, czym jest praworządność. To od nas możecie się jej uczyć – obwieścił stanowczo eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

W czasie całej debaty swoje pięć minut miał także komisarz UE ds. sprawiedliwości i konsumentów Didier Reynders, który ubolewał, że „nie może przedstawić pozytywnych zmian w zakresie praworządności w Polsce i na Węgrzech”. Ponadto wyraził nadzieję, że toczące się postępowanie ws. art. 7 pozwoli Warszawie i Budapesztowi „zastanowić się” nad żądaniami, które wystosowała Bruksela.

– Ponieważ każemy Rosji respektować prawo międzynarodowe, musimy również wykonać własną pracę domową w Unii Europejskiej – dodał Reynders.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińska armia opublikowała najnowsze dane dotyczące strat Rosjan

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraina jest zdania, że Węgry chciały dokonać jej rozbioru. Padła mocna odpowiedź

źródło: twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these