W polityce następuje coraz więcej zmian. Czy Platforma Obywatelska zmieni kandydata na prezydenta? Jak dowiadujemy się z gazety „Super Express”, Małgorzatę Kidawę-Błońską może zastąpić Rafał Trzaskowski. Gazeta powołała się na źródła z warszawskiego Ratusza, który podkreślił, że warunkiem takiego rozwiązania byłoby przesunięcie wyborów o kilka miesięcy.

— Rafał Trzaskowski już nie tylko w swoim najbliższym otoczeniu mówi, że gdyby wybory udało się przesunąć o kilka miesięcy, to on chętnie zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską — czytamy.

Źródło w stołecznej Platformie przekonuje, że Trzaskowski lepiej by się sprawdził jako prezydent całego kraju niż jedynie Warszawy.

— Trzaskowski lubi brylować, ale nie czuje pracy w samorządzie i niespecjalnie interesuje się sprawami miasta. Widzą to jego koledzy z PO, dawna ekipa z Ratusza i burmistrzowie dzielnic — napisano w „SE”.

Małgorzata Kidawa-Błońska przez to, że zaliczała wpadkę za wpadką, bardzo straciła na autorytecie. Od jej kandydatury odciął się nawet Grzegorz Schetyna, co przyniosło kolejne spekulacje.

— Zmiana na pewno jest potrzebna, ale nic na szybko, bo to może dać odwrotny rezultat — mówił dla „SE” jeden z ważnych polityków PO.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 8 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Skandaliczna odpowiedź Trzaskowskiego. Wyśmiał dziennikarza, a tłum dołożył swoje. "Szok, że w Polsce coś takiego przechodzi"