Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystosował ważny apel na Facebooku. Polityk w mocnych słowach odniósł się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i protestów.

Wyraził swoje zrozumienie dla emocjonalnej postawy tysięcy osób, które demonstrowały swój sprzeciw w ostatnich dniach, a ponadto zaoferował pomoc.

— Dopóki będziemy mogli, warszawskie szpitale będą pomagać warszawiankom, wszystkim Polkom, które się do nich zgłoszą — oznajmił na portalu społecznościowym Rafał Trzaskowski.

Według włodarza stolicy „TK na polityczne polecenie PiS postanowił skazać Polski na niewyobrażalne męczarnie — zmusić je do noszenia w sobie i rodzenia zdeformowanych płodów, które nie mają żadnych szans przeżycia. Które będą umierały w bólu, którym żadna dostępna medycyna nie będzie mogła pomóc”.

— Nadal nie potrafię wyobrazić sobie, skąd w rządzącej partii wzięło się tyle cynizmu, tyle wyrachowanego okrucieństwa, żeby w środku pandemii, rękami swoich pionków, forsować zmiany, które odzierają kobiety z godności i — powiem to wprost — wywołują uzasadnioną wściekłość — kontynuował Trzaskowski w swoim wpisie.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 4 391 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  „Wam się wydaje, że cokolwiek robicie”. Korwin-Mikke nie przebiera w słowach [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj