Były kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym, na którym odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Posiedzenie Zgromadzenia Narodowego odbędzie się o godz. 10 w Sejmie.

To właśnie w tym terminie Andrzej Duda po raz drugi złoży przysięgę. Jego główny konkurent z wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski nie będzie na nim obecny. Na swoje usprawiedliwienie dodał, że w tym czasie nie będzie go w Warszawie. Na spotkaniu pojawią się za to: poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, jak również przedstawiciel Lewicy Robert Biedroń.

Z całą pewnością w uroczystości uczestniczyć nie będą: Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller czy Włodzimierz Cimoszewicz.

Swoją nieobecność zapowiedzieli również: Róża Thun, Tomasz Siemoniak czy Waldy Dzikowski. Pojawić się ma za to Aleksander Kwaśniewski. Podczas obrad Zgromadzenia Narodowego konieczne będą maseczki oraz rękawiczki.

źródło: nczas.com

(Visited 758 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj