Radosław Sikorski odniósł się do wizyty Joe Bidena w Polsce. Odpowiedział również na pytanie, czego jego zdaniem zabrakło w przemowie amerykańskiego przywódcy.

25-26 marca Joe Biden odbywał wizytę w Polsce, spotykając się z ukraińskimi uchodźcami, amerykańskimi żołnierzami, a także prezydentem Andrzejem Dudą. Na koniec amerykański prezydent wygłosił przemówienie na Zamku Królewskim w Warszawie.

Radosław Sikorski, który był gościem na antenie Radia ZET ocenił wystąpienie amerykańskiego przywódcy. Zdaniem byłego szefa MON byłoby słusznie, gdyby polityk przypomniał, że NATO również stanowi sojusz nuklearny. Takie słowa nie padły jednak z ust Joe Bidena.

Odnosząc się do kwestii NATO, Radosław Sikorski przypomniał o okresie zimnej wojny.

– Sami Amerykanie mówią, że mamy jej powrót. W Niemczech było wtedy 300 tys. Amerykanów z rodzinami. W stałych garnizonach. Oni tam byli dla obrony, ale także jako pokazanie, że jeśli im się stanie jakaś krzywda, to Rosjanie będą mieli wojnę na całego z USA. Taka była ich rola – mówił.

Ponadto dodał, że jego zdaniem stałe bazy w Polsce zostaną utworzone.

– To nastąpi z powodów logistycznych. Amerykanie już są w Rzeszowie. Na briefiengu rosyjskiego sztabu generalnego pojawiła się zawoalowana groźna wobec tego punktu logistycznego w Polsce. Że niby mogą tam zaatakować jacyś terroryści. W to nikt nie uwierzy. Wiadomo byłoby, kto ich tam wysłał – powiedział Sikorski, który odniósł się również do zarzutu, dlaczego nie pojawił się na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

– To mój mały protest przeciwko praktykom Secret Service. Uważam, że to zamykanie miasta, całych ulic godzinami, by ktoś mógł przemknąć przez 30 sekund, jest nieprofesjonalne i zbędne. Tak samo wymaganie, by na 30-minutowe przemówienie być trzy godziny wcześniej, jest zbędne. Uznałem, że Joe Biden jakoś przeżyje moją nieobecność i obejrzałem wystąpienie w telewizji – podkreślił Radosław Sikorski.

Zobacz również: Dr Jacek Bartosiak o słowach Bidena: mam bardzo złe wiadomości

Zobacz również: Koniec z maseczkami. Minister Niedzielski: Bądźmy odpowiedzialni

źródło: Radio ZET, YouTube.com

(Visited 280 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj