Kanclerz Niemiec Olaf Scholz poinformował o zmianie nastawienia władz niemieckich względem wojny na Ukrainie. Zapowiedziano, że Niemcy wyślą broń przeciwpancerną i przeciwlotniczą dla ukraińskiego wojska.

– Rosyjski atak oznacza punkt zwrotny. Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć Ukrainę w jej obronie przed najeźdźcą, armią Putina. Dlatego dostarczamy naszym przyjaciołom na Ukrainie 1000 sztuk broni przeciwpancernej i 500 rakiet Stinger – poinformował na Twitterze kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Niemiecki resort przekazał informację o zatwierdzeniu dostawy 400 ręcznych granatników przeciwpancernych na Ukrainę od Holandii.

– Ministerstwo potwierdziło tym samy zmianę dotychczasowej polityki rządu po tym, jak Berlin spotkał się z krytyką za wcześniejszą odmowę dostarczania broni do Kijowa, w przeciwieństwie do innych zachodnich sojuszników – podkreślił „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Nową decyzję Niemiec skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

– Niemcy właśnie zapowiedziały dostarczenie Ukrainie granatników przeciwpancernych i rakiet przeciwpancernych. Tak trzymaj, kanclerzu Olafie Scholzu! Koalicja antywojenna w akcji! – napisał polityk.

Zobacz również: Beata Szydło: Polska pomaga z całych sił. Jestem dumna, że jestem Polką

Przeczytaj również:  Rosyjski filozof powiedział to o Putinie. Nie ma wątpliwości

Zobacz również: Zełenski wypił kawę z obrońcami Kijowa. Polityk wzmacnia morale swoich żołnierzy [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 277 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj