Władimir Putin wystąpił w czasie wspólnej konferencji z Viktorem Orbanem. Prezydent Rosji mówił na temat zagrożeń, jakich Rosja spodziewa się ze strony NATO. Polityk poinformował, że jego państwo analizuje odpowiedź Stanów Zjednoczonych i Sojuszu na żądanie gwarancji bezpieczeństwa.

Viktor Orban rozmawiał we wtorek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Premier Węgier zaznaczył, że „rozbieżności stanowisk między Rosją i NATO są znaczne, ale możliwe do przezwyciężenia”.

– Porozumienie jest możliwe i mam nadzieje, że rozmowy w najbliższych tygodniach do tego doprowadzą – wyjaśnił Orban.

Rosyjski przywódca, komentując odpowiedź NATO na rosyjskie żądania gwarancji bezpieczeństwa, podkreślił, że Zachód nie przejmował się obawami, które pojawiły się ze strony Moskwy.

– Nie zobaczyliśmy adekwatnego uwzględnienia naszych trzech kluczowych żądań dotyczących: niedopuszczenia do rozszerzenia NATO, rezygnacji z rozmieszczania systemów ofensywnych w pobliżu granic rosyjskich, a także powrotu infrastruktury wojskowej NATO w Europie do stanu z 1997 roku – tłumaczył Putin.

Rosyjski polityk ogłosił, że wyrzutnie amerykańskiej tarczy antyrakietowej mają posłużyć do wystrzeliwania pocisków ofensywnych.

– Wyobraźmy sobie, że Ukraina to kraj NATO i zaczyna tę operację wojskową. Czytamy walczyć z NATO? Czy ktoś o tym pomyślał? – mówił Putin.

Polityk nie omieszkał również wspomnieć o „nowoczesnych systemach ofensywnych, takich jak w Polsce i Rumunii”. Dodał, że zamieszczenie tego typu infrastruktury na Ukrainie, mogłoby w jakiś sposób zagrozić Rosji.

Zobacz również: Sejm: Nie wiedzieli, że mają włączone mikrofony. Zabawna wymiana zdań: „Rozpoczynamy program pod nazwą dzień świra”

Zobacz również: Lex konfident odrzucona przez Komisję Zdrowia. Burzliwa dyskusja w Sejmie

źródło: TVP.Info, Interia.pl, rp.pl

(Visited 1 353 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj