– Komisja zdrowia odrzuciła Lex Konfident w pierwszym czytaniu! – obwieścił na Twitterze uradowany Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ustawa wprowadzająca testowanie pracowników na koronawirusa była rozpatrywana we wtorek na Komisji Zdrowia. Posłowie opowiedzieli się za wnioskiem o odrzucenie projektu już w pierwszym czytaniu.

Wspomniany projekt ustawy wywołał w Polsce prawdziwą medialną burzę. Przedstawiciele opozycji nazwali go lex Konfident bądź też lex Kaczyński.

W ustawie tej zawarto rozwiązanie, które umożliwiałoby pracodawcom żądania informacji od swojego pracownika odnośnie szczepienia lub negatywnego wyniku na SARS-CoV-2.

Zasady te obejmowałyby każdego pracownika, bez względu na to, czy się szczepił i czy przeszedł chorobę.

Każdy pracownik mógłby zrobić test na COVID-19 bezpłatnie, nawet raz w tygodniu, a badania te byłyby finansowane przez Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

W lex Konfident zawarto także punkt mówiący o czynie zabronionym-wykroczeniu, który miałby nawiązywać do nakazów, zakazów i ograniczeń określonych przez przepisy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w związku z pandemią koronawirusa.

22 posłów opowiedziało się za przyjęciem wniosku o odrzuceniu projektu ustawy już w pierwszym czytaniu, natomiast 17 było przeciw. Nie było żadnej osoby, która wstrzymałaby się od głosu. Nie da się ukryć, że dzisiejsza decyzja sprawiła najwięcej radości przedstawicielom Konfederacji.

Przeczytaj również:  Alarm bombowy w samolocie z Katowic. Do akcji wkroczyły służby

Zobacz również: Marek Jakubiak pochwalił rząd: Zrobił bardzo odważny ruch. Wielki szacunek

Zobacz również: Kaczyński stracił cierpliwość i zmiażdżył posła Nitrasa: Do lekarza! [WIDEO]

źródło: Twitter.com, TVN24.pl, rynekzdrowia.pl

(Visited 312 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj