Dziennikarz Michał Karnowski wystąpił w „Gościu Wiadomości” TVP, gdzie mówił o wysokim poziomie śmiertelności z powodu koronawirusa. W jego ocenie Polacy chorują dlatego, że nie do końca dbają o przestrzeganie dobrych nawyków.

— To trochę wynika z poziomu cywilizacyjnego, że jesteśmy państwami postkomunistycznymi i jaki mamy styl życia — przekonywał publicysta.

Karnowski podczas rozmowy z Edytą Lewandowską skomentował argumenty opozycji, która krytykowała rząd za wysoką śmiertelność związaną z koronawirusem w naszym kraju.

Zobacz również: Robert Lewandowski: Jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa ani swojej wiary [WIDEO]

Publicysta ocenił, że taki poziom zgonów jest charakterystyczny nie tylko dla Polski, ale całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Gość Telewizji Polskiej podkreślił, że na zgony w Polsce wpływa przede wszystkim „poziom cywilizacyjny, że jesteśmy państwem postkomunistycznym oraz to, jaki mamy styl życia”.

— Czy palimy, jak się odżywiamy itd. Nie wszystko jest winą rządu. Umowa z obywatelami, że nikt nie odejdzie bez pomocy, że żadna firma nie zostanie bez wparcia, a bezrobocie nie wzrośnie, moim zdaniem została utrzymana — mówił Karnowski.

Zobacz również: Tragiczna sytuacja pandemiczna w Niemczech. „Liczby dosłownie pędzą w górę!”

Przeczytaj również:  „Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków”. Bosak dosadnie podsumował Morawieckiego [WIDEO]

Jego komentarz szybko spotkał się z ogromną falą krytyki w mediach społecznościowych. Publicysta odniósł się do jednego z nich pisząc: „Co za ludzie”

— Prawdę powiedziałem — to, jak żyjemy, jak o siebie dbamy, jaki mamy poziom rozwoju cywilizacyjnego (w tym bogactwa) ma wpływ na poziom śmiertelności — i noworodków, i emerytów, i chorych na Covid. Nie ma to nic wspólnego z rzekomym brakiem współczucia — dodał rozczarowany.

źródło: wp.wiadomosci.pl, wmeritum.pl

(Visited 271 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj