W piątek odbyła się konferencja prasowa w Sejmie z udziałem przedstawicieli Konfederacji. Poinformowali oni o utworzeniu koła poselskiego, a następnie przedstawili jego zarząd. Na spotkaniu nie zabrakło najważniejszych twarzy znajomych wyborcom.

Jak mogliśmy dowiedzieć się z nagrania, przewodniczącym koła został Jakub Kulesza, a wiceprzewodniczącym Krzysztof Bosak. Bosak został również rzecznikiem prasowym partii i powrócił do parlamentu po 12 latach przerwy.

– Cieszę się, że będę mógł kontynuować tę misję, już w starym, nowym kole poselskim Konfederacja, powiększonym ponad trzykrotnie. Startowaliśmy do wyborów jako Konfederacja — jako suma trzech środowisk. Za sprawą synergii okazało się, że Konfederacja to coś więcej — powiedział Jakub Kulesza.

Komitet wyborczy Konfederacja nie wprowadził do Sejmu wystarczającej liczby posłów, by móc założyć klub parlamentarny. Pojawił się więc pomysł, by założyć dwa koła poselskie, jedno narodowe, drugie wolnościowe. Ostatecznie postanowiono jednak ograniczyć się do jednego koła, by zachować jedność i współpracę.

Konfederacja będzie reprezentowana w parlamencie przez 11 posłów. 5 z partii KORWiN, 5 z Ruchu Narodowego oraz 1 z partii Korona.

 

Konfederacja powołuje w Sejmie koło poselskie!

#Konfederacja powołuje w Sejmie koło poselskie!W jedności siła!

Gepostet von Konfederacja am Freitag, 18. Oktober 2019

 

Przeczytaj również:  Sondaż CBOS: Kolejna strata dla PiS, duży zysk KO. Jedynie cztery ugrupowania w Sejmie

źródło: wsensie.pl, facebook.com

(Visited 195 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here