Feministka prof. Magdalena Środa nie darzy PiS-u, jak również jego wyborców zbytnią sympatią. Po raz kolejny dała o tym znać w swoim najnowszym wpisie.

Profesor zaczęła swój post od pojawiających się dywagacji po stronie opozycji, które przemawiają za tym, że „PiS ma się sypać”, z racji zmagania się z wieloma problemami w ugrupowaniu.

Środa oceniła, że prawdziwe źródło konfliktu wcale nie tkwi w modelu ugrupowania, ale w narodzie.

– Znacząca jego część (ponad 30%) utożsamia się z autorytaryzmem, fundamentalizmem i marnym poziomem intelektualnym PiS. Nie brzydzi ich korupcja, fuszerka i kabaretowość rządzących. Bo to „swoje chłopy takie jak my” – napisała prof. Środa.

Jej zdaniem nawet usunięcie się w cień niektórych polityków, chociażby Kaczyńskiego, Suskiego, Kukiza, czy Witek, wcale nie przyczyni się do pomniejszenia grupy, gdzie ludzie przyciągną kolejnych „PiSopodobnych”.

– PiSowski wirus przechodzi z ojca na syna (głównie po linii patriarchalnej). Mimo zadowolenia, że potwór się sypie obawiam się, że wielu Polaków nie może żyć bez potworów… – skwitowała wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.

Zobacz również: Potyczka Giertycha i Brauna na Twitterze: „Napisałbym spadaj moskiewski agencie”

Przeczytaj również:  Partia KORWiN zmienia nazwę. Sławomir Mentzen wyjaśnia powody decyzji

Zobacz również: Najpotężniejsza broń w arsenale Putina. Jest się czego bać? [WIDEO]

Zewsząd słyszę pierwsze odgłosy radości spowodowanej tym, że PiS się sypie. Prezes nie daje rady utrzymać jedności, musi…

Opublikowany przez Magdalena Środa Piątek, 11 lutego 2022

źródło: Facebook.com

(Visited 690 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Pani prof. Środa znieważając znaczną część narodu przez przyrównanie wyborców PIS do,,zarazy,, sama siebie skompromitowała. Tytuł naukowy, niestety, nie
    stanowi adekwatnego równoważnika dla kultury osobistej w przypadku Pani profesor. Wstyd!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj