Prof. Krzysztof Simon pandemiczny ekspert, który zasłynął w mediach społecznościowych z przestrzegania Polaków przed konsekwencjami braku szczepień, ponownie zabrał głos. Tym razem w czasie wywiadu z Wirtualną Polską odniósł się do tematu koronarestrykcji.

Prof. Simon zauważył, że coraz więcej państw europejskich wprowadza je w życie dla dobra obywateli. Został zapytany o to, czy podobna sytuacja będzie miała miejsce w naszym kraju.

Jeżeli chodzi o zwiększoną segregację sanitarną, to powoli możemy obserwować ją we Francji. W tym kraju obywatele, by korzystać z codziennych przywilejów, będą musieli posiadać certyfikat sanitarny. Chodzi m.in. o odwiedzanie restauracji, barów, kawiarni, czy galerii handlowych. Podobne podejście zamierza wprowadzić w życie Grecja oraz Hiszpania.

Prof. Simon, który skomentował bieżącą sytuację w Polsce, nie mógł oprzeć się wrażeniu, że rządowi nie uda się zrealizować wszystkich zamierzeń w kwestii szczepień.

— Nie znajduje to na razie poparcia. To jest dyskutowane, ale decyzje podejmuje rząd. Nie zaszczepi się całego społeczeństwa, bo to jest technicznie niewykonalne, część osób nie może się szczepić. Trzeba zachęcać — mówił. Ponadto pochwalił wprowadzanie koronarestrykcji dla niezaszczepionych.

— Ja wiem, że będą protesty i otrzymam za to kolejne wyzwiska. Ja gwiżdżę na to, proszę pana. Nie można być fanatykiem, widzącym czubek własnego nosa. Nie można czytać wschodnich memów czy innych informacji, które w internecie się pojawiają, żeby nas osłabiać czy ośmieszać. Jeśli będzie inaczej, będziemy mieli kolejne kilkadziesiąt tysięcy zgonów — grzmiał pandemiczny ekspert.

Zobacz również: Niemiecki ekspert wyznał, że nie podałby swoim wnukom szczepienia przeciwko COVID-19

Zobacz również: Tusk przytoczył słowa śp. Lecha Kaczyńskiego. Macierewicz stracił cierpliwość

źródło: prawy.pl

(Visited 1 526 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj