Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że Rosja jest gotowa, by użyć broni jądrowej.

– Nie tylko ja, ale cały świat obawia się, że Rosja może użyć broni jądrowej. Rosjanie mogą to zrobić, bo za nic mają życie ludzkie – mówił ukraiński przywódca dla stacji CNN.

– Nikt nie oczekiwał, że wybuchnie wojna w 2014 roku, nikt nie oczekiwał, że wybuchnie w 2022 roku, nikt też nie oczekiwał, że Rosjanie będą w taki sposób atakować ukraińskich cywili. W ten sposób Rosja pokazuje, że może wszystko, że może użyć broni chemicznej, a nawet atomowej – dodał polityk.

Przywódca Ukrainy skomentował także rozmowy pokojowe z Rosją, mówiąc:

– Warunki osiągnięcia pokoju muszą być przyzwoite, nie możemy oddać naszego terytorium, jednak po Buczy, Wuhłedarze i Mariupolu nasze społeczeństwo nie chce, byśmy rozmawiali z Rosjanami – tłumaczył Zełenski w CNN.

– Być może da się zakończyć tę wojnę bez dialogu, bez kompromisu, ale jaka jest tego cena? Ofiary w ludziach. I tę cenę płacą Ukraińcy – dodał ukraiński polityk.

W jego ocenie dla Ukrainy nigdy nie będzie dość pomocy międzynarodowej, ponieważ sytuacja w jakiej się znalazła jest wyjątkowo trudna.

Przeczytaj również:  “Nie jest daleki od prawdy”. Rzecznik Kremla zgodził się z Donaldem Trumpem

– Niestety nie mamy przewagi technologicznej, ale nasi ludzie są silniejsi. My bronimy naszego kraju — zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosja z nowym planem na przejęcie Mariupola: „Proceder nabrał maksymalnych rozmiarów”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mateusz Morawiecki: Niech te Święta Wielkanocne staną się duchowym źródłem, z którego będziemy czerpać wiarę w lepsze jutro [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 102 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj