W piątek prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozpocznie swoją wizytę w Polsce. Polityk wyląduje na lotnisku w Rzeszowie, gdzie jako pierwszy przywita go prezydent Andrzej Duda.

Joe Biden spotka się także z żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej. Następnie uda się do stolicy. Natomiast w sobotę będzie miało miejsce spotkanie z premierem oraz prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Pierwotny plan zakładał, że prezydent USA przyleci z Brukseli i wyląduje na warszawskim Lotnisku Chopina.

Biały Dom przekazał, że nastąpiła zmiana planów, a prezydent rozpocznie swoją wizytę w Polsce od Rzeszowa. Wyląduje w nim o godzinie 14:15.

W sobotę Joe Biden będzie prowadził rozmowy z Andrzejem Dudą.

– Rozmowy Duda-Biden sfinalizują kilkumiesięczny okres konsultacji Polska-USA na temat Ukrainy oraz rozmów prezydentów w formacie VTC. Po południu Joe Biden realizuje własny program m.in. wygłosi przemówienie na Zamku Królewskim – poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Wystąpienie Bidena ma dotyczyć „zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych”.

Joe Biden będzie przebywał w Polsce do soboty.

Zobacz również: Andrzej Duda: Świat z podziwem patrzy na to jak miliony Polaków pomagają uchodźcom [WIDEO]

Zobacz również: Czy UFO powstrzyma Putina? Znany ekspert nie ma wątpliwości

źródło: Interia.pl, Onet.pl

(Visited 202 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj