Andrzej Duda odniósł się do aktualnych wydarzeń w Ukrainie i dał Polakom zielone światło, jeśli chodzi o walkę z wojskami Federacji Rosyjskiej.

Polityk podkreślił, że jeżeli znajdą się ochotnicy, którzy zechcą wesprzeć ukraińskie wojska, to mogą to zrobić. Prezydent Andrzej Duda skomentował sprawę udziału Polaków w wojnie mówiąc:

– Wiemy, jak wygląda sytuacja prawna. Osoby będące w dyspozycji ministra obrony narodowej mogą się zwrócić o zgodę. Są też przepisy, które zakazują walki w obcych formacjach zbrojnych – powiedział prezydent, rozmawiając z tygodnikiem „Sieci”. Przy okazji podkreślił, że okoliczności, w których się aktualnie znajdujemy, są wyjątkowe.

– Sytuacja jest jednak szczególna. Nasz sąsiad staje w obronie swojej niepodległości. Znamy tę sytuację, rozumiemy ją dobrze. Jako prezydent RP jeszcze przez ponad trzy lata mogę powiedzieć: jeśli czujecie w sercu potrzebę pomocy Ukraińcom w ich walce, idźcie – zaznaczył prezydent RP.

Zobacz również: Rosyjski jeniec do swojej mamy: Jedyne, od czego mogę umrzeć, mamo, to atak naszych samolotów

Zobacz również: Premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński jadą do Kijowa

Przeczytaj również:  Papież Franciszek: "Pokój jest możliwy, kiedy milknie broń i zaczyna się dialog"

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 2 401 times, 1 visits today)

3 KOMENTARZE

  1. Panie Duda.A pan nie czujesz takiej potrzeby?Badż pan choć raz mężem stanu,i stań pan na czele chętnych do wojowania..

  2. Ten to faktycznie ma coś nie równo pod sufitem zielone światło to masz na przejściach dla pieszych , przecież ciebie nikt nie słucha , jak masz jaja to wskakuj w gacie i jedź walczyć to przynajmniej zostanie po tobie , że byłeś odważny .Bo jak bym chciał być najemnikiem to bym poszedł do Legii do Francji .Ale jestem Polakiem to będę bronił Polski .

  3. W pierwszej linii powinna stanąć śmietanka „Mateuszek kłamczuszek” „Dudziaczek nie strasz nie strasz” „wieczny Kaczuch” „Glapinski i jego orły” „Tusk super nieparyiota” i cała reszta hołoty z Wiejskiej 🤣🤣I wszyscy odetchną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj