propolski.pl: Prezydent Czech Milosz Zeman trafił do szpitala

Prezydent Czech trafił do szpitala. Polityk choruje od wielu miesięcy

Prezydent Czech Milos Zeman ponownie trafił do szpitala. Tym razem jego stan zdrowia uległ pogorszeniu po spotkaniu z premierem Andrejem Babisem.

W niedzielne popołudnie czeski polityk został zabrany karetką ze swojej letniej rezydencji pałacu w Lanach do Centralnego Szpitala Wojskowego. Prezydent zgodził się na leczenie w placówce i z pomocą ratowników bezpiecznie do niej dotarł.

Rzeczniczka szpitala Jitka Zinke przekazała dziennikarzom, że Milos Zeman będzie tam przez jakiś czas hospitalizowany. Zanim jego samopoczucie uległo pogorszeniu, czeski przywódca widział się z premierem Babisem i prowadził rozmowy na temat kształtu przyszłego rządu. Tematem rozmów były także niedawne wybory parlamentarne, w których zwycięstwo odniosła prawicowa koalicja SPOLU.

Jak donoszą media, Zeman już od wielu miesięcy zmaga się z dolegliwościami zdrowotnymi. Ostatnio był zmuszony odwołać swój udział w debacie w CNN Prima News.

Stan zdrowia 77-letniego polityka uległ pogorszeniu w ostatnich tygodniach. We wrześniu Zeman musiał przebywać w Centralnym Szpitalu Wojskowym, a w ciągu ostatnich kilku lat miało to miejsce kilkukrotnie.

Media i politycy od pewnego czasu nie przestają mówić o zdrowiu prezydenta Zemana. Prasa poinformowała, że wrześniowy pobyt polityka w UVN miał na celu rekonwalescencję i wykonanie pilnych badań. Od tamtego czasu prezydent Czech przebywał w swojej rezydencji.

Zobacz również: Adam Niedzielski zaapelował do abp. Gądeckiego w kwestii maseczek: „Zwracam się do księdza arcybiskupa…”

Zobacz również: Robert Lewandowski żegna Fabiańskiego: „Dzięki za te wszystkie wspólne lata spędzone na boisku”

źródło: DoRzeczy.pl, YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these