Prezydent Czech Milos Zeman ponownie trafił do szpitala. Tym razem jego stan zdrowia uległ pogorszeniu po spotkaniu z premierem Andrejem Babisem.

W niedzielne popołudnie czeski polityk został zabrany karetką ze swojej letniej rezydencji pałacu w Lanach do Centralnego Szpitala Wojskowego. Prezydent zgodził się na leczenie w placówce i z pomocą ratowników bezpiecznie do niej dotarł.

Rzeczniczka szpitala Jitka Zinke przekazała dziennikarzom, że Milos Zeman będzie tam przez jakiś czas hospitalizowany. Zanim jego samopoczucie uległo pogorszeniu, czeski przywódca widział się z premierem Babisem i prowadził rozmowy na temat kształtu przyszłego rządu. Tematem rozmów były także niedawne wybory parlamentarne, w których zwycięstwo odniosła prawicowa koalicja SPOLU.

Jak donoszą media, Zeman już od wielu miesięcy zmaga się z dolegliwościami zdrowotnymi. Ostatnio był zmuszony odwołać swój udział w debacie w CNN Prima News.

Stan zdrowia 77-letniego polityka uległ pogorszeniu w ostatnich tygodniach. We wrześniu Zeman musiał przebywać w Centralnym Szpitalu Wojskowym, a w ciągu ostatnich kilku lat miało to miejsce kilkukrotnie.

Media i politycy od pewnego czasu nie przestają mówić o zdrowiu prezydenta Zemana. Prasa poinformowała, że wrześniowy pobyt polityka w UVN miał na celu rekonwalescencję i wykonanie pilnych badań. Od tamtego czasu prezydent Czech przebywał w swojej rezydencji.

Zobacz również: Adam Niedzielski zaapelował do abp. Gądeckiego w kwestii maseczek: „Zwracam się do księdza arcybiskupa…”

Zobacz również: Robert Lewandowski żegna Fabiańskiego: „Dzięki za te wszystkie wspólne lata spędzone na boisku”

źródło: DoRzeczy.pl, YouTube.com

(Visited 267 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj