Prezydent Andrzej Duda wybrał się na 31. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja i wygłosił piękne słowa do wszystkich zgromadzonych. Wartości, które budowane systematycznie powodują, że wspólnota, społeczeństwo, państwo staje się silne – powiedział prezydent RP.

W niedzielę w Częstochowie odbyły się główne uroczystości w związku z 31. Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja. Obecny na miejscu polityk dziękował ojcu Rydzykowi za cały wkład w budowanie dobra ojczyzny.

– Dziękuję Wam, dziękuję ojcom redemptorystom, ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, wszystkim współtwórcom i animatorom Radia Maryja oraz całej rodzinie Radia Maryja za waszą głęboką pamięć o ojczyźnie i o tym, co jest dla ojczyzny rzeczywiście ważne by trwała. Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości – powiedziała głowa państwa.

– Bo czymże państwo silne jest? Silne jest swoimi obywatelami, których podstawową, najważniejszą komórką współistnienia i życia jest rodzina. Teraz kiedy trwa rosyjska agresja na Ukrainę dziękuję wam za codzienne wspieranie naszych sąsiadów. Dziękuję wam za modlitwę, nie tylko za naszą ojczyznę, ale dziękuję za modlitwę także za Ukrainę i za naród ukraiński, z którymi wiecie, że w historii różnie to bywało między nami a nimi – mówił prezydent.

– Dziękuję za to, że to czynienie, to jest wielkie dzieło, które mam nadzieję, zbuduje wielką wspólnotę pomiędzy naszymi społeczeństwami i narodami na kolejne pokolenia – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wyciekł alarmujący raport! „Putin zamierza anektować kolejny region”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mistrzyni Wimbledonu dostała pytanie o wojnę i Putina. „Przepraszam, mój angielski nie jest najlepszy” [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 114 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj