propolski.pl: Kto po raz kolejny zostanie prezesem TVP?

Prezes telewizji TVP Jacek Kurski odwołany! A dopiero co pochwalił się wynikami oglądalności. Kto jego następcą?

Pycha kroczy przed upadkiem? Nie tak dawno Jacek Kurski pochwalił się wynikami oglądalności programów telewizyjnych na twitterze, a już stracił stanowisko. Rzecznik PiS Radosław Fogiel odpowiedział, co dalej z Kurskim.

Czy wyniki nie był zadowalające dla prezesa PiS, czy to może inne względy zadecydowały o zwolnieniu prezesa telewizji TVP?

Rada mediów Narodowych ogłosiła swoją decyzję — dotychczasowy prezes Jacek Kurski został odwołany. Poinformował o tym członek Rady Robert Kwiatkowski. Nowym prezesem TVP zostanie Mateusz Matyszkowicz.

W składzie Rady Mediów Narodowych, znajdują się następujące postacie: Robert Kwiatkowski, Krzysztof Czabański, Piotr Babinetz, Joanna Lichocka i Marek Rutka.

Jacek Kurski w portalu Twitter opublikował najświeższe informacje. Wyniki, można by przypuszczać, były zadowalające.

– B. udany start jesiennych premier i nowości TVP. Voice of Poland 2,05 mln (dwie długości przed TVN i Polsatem). Szansa nS (z Sarą James) 1,16 mln. Tak to leciało 1,14 mln. Wojenne dziewczyny 1,85 mln. Wszystkie pozycje liderami pasm. Dziękujemy! PS:MŚ PL-Tunezja TVP1+Sport 3mln” – opublikował.

Radosław Fogiel o byłym prezesie TVP Jacku Kurskim

Sprawę skomentował zagadkowo rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość Radosław Fogiel. Co za nowe zadania szykują byłemu prezesowi liderzy partii? Tego dowiemy się najpewniej dopiero za jakiś czas.

— Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy; już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania — oznajmił Radosław Fogiel na twitterze.

Nowy prezes telewizji TVP — Mateusz Matyszkowicz

Poznaliśmy już personalia następcy byłego już prezesa Jacka Kurskiego. Będzie nim Mateusz Matyszkowicz. Urodzony w Żywcu, 1 stycznia 1981 roku. Czym wcześniej zajmował się nowo wybrany prezes TVP?

Przeciwnicy PiS mogą być zdziwieni. Wcześniej pan Mateusz Matyszkowicz był redaktorem naczelnym „Fronda Lux”. W latach 2016-2017 dyrektor TVP Kultura, w latach 2017-2018 dyrektor TVP1. W 2019 członek zarządu TVP.

Jak będzie wyglądała zmiana w ramówce telewizji, czy nastąpią jakieś poważniejsze zmiany w stylu zarządzania wszystkimi kanałami TVP? Na ocenę efektów działań nowego prezesa będziemy musieli poczekać.

źródło: tysol.pl / onet.pl / Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these