Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do słów Donalda Tuska, który ostrzegał ostatnio przed Prawem i Sprawiedliwością, które rzekomo planuje wyprowadzić nasz kraj z Unii Europejskiej. Szef polskiego rządu stwierdził, że „Polexit to fake news”. Opublikował przy tym w mediach społecznościowych wpis tyczący się ostatnich wydarzeń.

W niedzielę na Placu Zamkowym w Warszawie miała miejsce manifestacja przeciwników polexitu, którzy protestowali pod przywództwem Donalda Tuska.

— Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami „pseudo-Trybunału” i partii rządzącej, która już bez owijania w bawełnę podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej. Oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji — mówił Donald Tusk.

Do wypowiedzi byłego szefa RE odniósł się premier Mateusz Morawiecki, który zamieścił wpis na Facebooku zapewniający o tym, że PiS nie ma zamiaru wyprowadzać Polski z UE.

— Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych — napisał.

Morawiecki dodał, że podobne orzeczenia wydawano w innych krajach: — Podobne orzeczenia były przecież wydawane we Francji, w Danii, w Niemczech, we Włoszech, w Czechach, w Hiszpanii czy w Rumunii. Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje — wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami — tłumaczył.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

— Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ja w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do których rozwiązania Polska musi stawać jako podmiot — zapewnił premier.

Zobacz również: Ostre słowa Kukiza po proteście Tuska: To perfidne, nieludzkie, to przekroczenie wszelkich granic

Zobacz również: Lech Wałęsa na wiecu w Gdańsku: Nigdy żaden wróg nie podzielił tak narodu jak ta władza [WIDEO]

Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 10 października 2021

źródło: wmeritum.pl, Facebook.com

(Visited 828 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj