propolski.pl: Zdecydowane słowa Morawieckiego

Premier Morawiecki rozmawiał z kanclerz Merkel: „Podkreślam, że żadne ustalenia…”

Premier Mateusz Morawiecki odbył rozmowę z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w temacie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Ta od wielu tygodni pozostaje nieprzewidywalna i napięta. Szef polskiego rządu podkreślił, że ustalenia dotyczące Polski nie mogą zapaść bez udziału naszego kraju.

Z racji mocno kryzysowego charakteru sytuacji na granicy polsko-białoruskiej podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego.

Najważniejsze komunikaty dotyczące aktualnych wydarzeń przekazywane są między innymi przez polską Straż Graniczną, która publikuje posty w mediach społecznościowych.

W ostatnich dniach nie zabrakło medialnych doniesień na temat rozmowy kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Aleksandrem Łukaszenką.

Polski premier Mateusz Morawiecki podjął się rozmów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w kwestii napiętej sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Szef polskiego rządu wspomniał o tym w czasie spotkania z dziennikarzami.

— Podkreśliłem, że żadne ustalenia, które mogłyby dotyczyć Polski, nie mogą być uzgadniane bez naszego udziału. Nic o nas bez nas. To jest jasne i to pani kanclerz przyjęła — zaznaczył Morawiecki.

Polityk odniósł się również do tematu korytarza humanitarnego.

— Szczegółowych ustaleń dotyczących korytarza humanitarnego, o którym słyszałem dziś z ust rzeczniczki pana Łukaszenki, nie znam, ale przestrzegam przed tym. Jeżeli Niemcy chcieliby podstawić samoloty i transportować kogokolwiek na zachód, to jest to ich prerogatywa, ale przestrzegam przed tym. Każdy taki ruch będzie ośmielał Łukaszenkę i jego mocodawcę do kontynuacji działania. Będzie dawał niepotrzebną nadzieję dla przemytników ludzi na to, że ich działania mogą być skuteczne — zakończył Morawiecki.

Zobacz również: Władimir Putin rozmawiał z Aleksandrem Łukaszenką. Padły mocne słowa o Polsce

Zobacz również: Bill Gates przepowiada koniec koronaszaleństwa? Padły zaskakujące słowa

Źródło: Rzeczpospolita, polsatnews.pl, rmf24.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these