propolski.pl: Premier Morawiecki

Premier Morawiecki odniósł się do zarzutów o zakup obligacji: „Czy ja jestem jasnowidzem?” [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki był gościem na kanale YouTube „Przygody Przedsiębiorców”. Tam odniósł się m.in. do zarzutów o zakup obligacji o ogromnej wartości. Szef polskiego rządu nie ukrywał, że ataki pod jego adresem bardzo go zaskoczyły.

Premier Morawiecki kupił ostatnio obligacje za 4,6 mln zł, co wywołało konsternację wśród internautów.

– Nie sądziłem, że inwestycja w obligacje może być przedmiotem takiego przewrotnego, można powiedzieć, wręcz perwersyjnego ataku. Mogłem teoretycznie, jak inni, inwestować na giełdzie, spekulować za granicą. Zainwestowałem w polskie obligacje, to chyba jest najlepsza inwestycja – powiedział szef polskiego rządu.

Premier podkreślił, że nie był w stanie przewidzieć, że inflacja tak bardzo wzrośnie.

– Skąd miałem wiedzieć? Czy ja jestem jasnowidzem? Czy ktokolwiek na świecie przewidział to, co się dzieje w tym roku, w zeszłym roku? Każdy, kto się interesuje ekonomią, wie doskonale, że jest to po prostu niemożliwe. Każdy, kto się interesuje rzeczywistością, wie, że tylko jasnowidzowie, jeśli ktoś w nich wierzy, mogą takie rzeczy przewidywać – mówił Morawiecki.

Polityk dodał, że będzie zachęcał Polaków do podobnych kroków. Wyjaśnił, że osobiście zainwestował w dwa rodzaje obligacji.

– Pierwsze to były trzyletnie obligacje oszczędnościowe oparte o WIBOR. Drugie to były czteroletnie oparte o taką regułę, że w pierwszym roku jest oprocentowanie sztywne, chyba 1,3 proc., a potem jest oparte o wskaźnik inflacji podawany za poprzedni okres. W różnych kwotach podzieliłem to po 2,3 mln zł – zaznaczył.

– Słyszałem, że politycy opozycji też kupili obligacje. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy kupują obligacje, bo to jest dobrze dla Polski – dodał premier.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miedwiediew straszy: „Kto powiedział, że za dwa lata Ukraina będzie na mapie świata?”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński mówi wprost: Tę wojnę trzeba wygrać! Prezes ostrzega przed słabością Zachodu

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these