Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek Piątnicę Poduchowną, gdzie otwarto nowy odcinek drogi S61 via Baltica. — Pokazujemy dzisiaj wielki program infrastrukturalny, który spowoduje, że Polska będzie jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w Europie — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu zaznaczył, że program infrastrukturalny jest dla niego dzisiaj priorytetowy.

— Nie tylko dlatego, że poprawiamy rozwój infrastrukturalny Polski, ale także dlatego, że pokawałkowana Polska będzie scalona; że Polska, która tak bardzo potrzebuje jedności, także od strony społecznej i gospodarczej, będzie miała płaszczyznę integrującą, jaką są drogi i system komunikacyjny. To spowoduje, że Polska będzie rozwijać się bardzo szybko, że będziemy doganiać tych najbogatszych w tempie, którego do tej pory nie było — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem polityka wszelkie dobre inwestycje w infrastrukturę mają kolosalne znaczenie nie tylko dla dużych miast, ale również dla tych mniejszych.

— Cieszę się także z tego względu, że to nie tylko wielkie miasta są tutaj łączone, ale także miasta średniej wielkości, o których III RP na początku zapomniała. Dzisiaj pokazujemy, że także tam przyciąganie nowych inwestorów, krajowych i zagranicznych, będzie rzeczywistością, będzie dniem codziennym. A wraz z nimi będą nowe miejsca pracy — poinformował.

Morawiecki obiecał również kolejne inwestycje drogowe i ukończenie drogi A1.

— Autostrada A1 zostanie dokończona i to bardzo szybko. Autostrada A2 od Siedlec do granicy, autostrada A18, a prócz tego drogi, które praktycznie były wcześniej tylko namalowanymi fragmentami flamastrem na mapie, a nie było na nie finansowania. Dzisiaj to finansowanie jest. Także S61 od Ostrowi Mazowieckiej aż do granicy z Litwą, także S16, która będzie biegła przez Mazury, albo S11 z dawna oczekiwana. To droga, która dla Pomorza Środkowego z Koszalinem włącznie będzie drogą, która przyciągnie dodatkowe inwestycje — stwierdził premier RP.

Szef rządu dodał, że w planach leży dobudowanie trzeciego pasa drogi między Wrocławiem a Tarnowem. Możliwe, że zostanie również zwiększona przepustowość autostrady między Warszawą a Łodzią.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że rząd chce wydać nawet 291 mld zł na Nowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. z perspektywą do 2033 r.

— Wiemy, że nowa infrastruktura jest ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczynia się do poprawy poziomu życia obywateli. Na nowy etap Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 (w perspektywie 2033 r.) łącznie przeznaczymy ponad 291 mld zł — czytamy w dokumencie.

Zobacz również: Sondaż. Czy Donald Tusk powinien atakować media, które mu się nie podobają? Zdecydowana odpowiedź Polaków

Zobacz również: Cimoszewicz sugeruje usunięcie sędziów Izby Dyscyplinarnej: Jak z komunistami

Źródło: stefczyk.info

(Visited 295 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj