Premier Morawiecki zaapelował o zwołanie posiedzenia Rady Europejskiej w kwestii rosyjskich zbrodni oraz nowych sankcji.

Minął 39 dzień wojny na Ukrainie. Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmyto Kułeba domaga się pakietu „niszczycielskich” sankcji na Rosję. Wskazał tutaj: embargo na ropę, gaz i węgiel, zamknięcie wszystkich portów dla rosyjskich statków i towarów, a także odłączenie wszystkich rosyjskich banków od systemu SWIFT.

Do tego tematu odniósł się szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

– Zbrodnie, których Rosjanie dopuścili się na blisko 300 mieszkańcach Buczy i w innych miastach wokół Kijowa, trzeba nazwać ludobójstwem i jak ludobójstwo rozliczyć. Wszyscy sprawcy tych zbrodni – zarówno pośredni, jak i bezpośredni – muszą zostać surowo ukarani przez międzynarodowe trybunały – napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki.

– Masakra w Buczy to więcej niż sygnał alarmowy dla Europy i całego świata. To rozdzierający krzyk o sprawiedliwość, o wolność, o prawo do życia. O podstawowe i uniwersalne wartości – dodał premier.

Zdaniem premiera Morawieckiego, UE powinna skonfiskować majątek Rosji w bankach zachodniej Europy, a także majątki rosyjskich oligarchów.

Szef polskiego rządu zwrócił się do przewodniczących Rady Europejskiej oraz Komisji Europejskiej Charles’a Michela i Ursuli von der Leyen, aby jak najszybciej zorganizowali posiedzenie RE w kwestii zbrodni rosyjskich.

Przeczytaj również:  „Wstyd! Wstyd! Wstyd!”. Niemcy niezadowoleni z postępowania kanclerza Scholza [WIDEO]

Zobacz również: Aleksiej Spirydonow atakuje Polskę. Ocenił szanse kadry na mundialu

Zobacz również: Berkowicz o szalejącej inflacji: Takie są konsekwencje. To nie kryzys, to rezultat [WIDEO]

🇵🇱 Zbrodnie, których Rosjanie dopuścili się na blisko 300 mieszkańcach Buczy i w innych miastach wokół Kijowa, trzeba…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 3 kwietnia 2022

źródło: Facebook.com

(Visited 133 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj