propolski.pl: Ponad 40% osób pracujących zdalnie chce z tego tytułu podwyżki. Czy słusznie?

Ponad 40% osób pracujących zdalnie chce z tego tytułu podwyżki. Czy słusznie?

Osoby pracujące zdalnie uważają, że otrzymanie z tego tytułu podwyżki powinno być naturalnym działaniem firm. Po roku pandemii wiemy znacznie więcej o osobach pracujących na home office.

Czy osoby pracujące zdalnie mogą spodziewać się podwyżki? Raczej nie, tymczasem zdaniem wielu Polaków powinny ją otrzymać.

ClickMeeting, właściciel platformy do webinariów i wideokonferencji, przeprowadził badanie, które miało ocenić, jak Polacy oceniają pracę zdalną. Co ciekawe, okazało się, że jedynie co czwarta firma planuje powrót do pracy stacjonarnej po pandemii. Oznacza to, że Polacy muszą przyzwyczaić się do pracy zdalnej.

Zobacz także: Klaudia Jachira lubi robić TO w łóżku! Posłanka otwarcie się przyznała

Co trzecia firma chce jednak wdrożyć tryb hybrydowy. Pracownik przez kilka dni pracowałby zdalnie, a dzień/dwa spędzał w firmie. Ciekawie wygląda również kwestia wymagań zatrudnionych względem pracodawcy.

Zobacz także: Tusk zabrał w końcu głos w sprawie ujawnionych nagrań. Bezczelnością przebił samego siebie

Aż 22% pracowników chciałoby, aby firma zapewniła im możliwość dobrowolnych konsultacji z psychologiem. Ponadto 42% respondentów uważa, że praca zdalna powinna się wiązać z podwyżką wynagrodzenia.

Źródło: PurePC

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these