Szymon Hołownia wyznał ostatnio, że popiera jak najszybszą eliminację gotówki. Zdaniem założyciela Polski 2050, który był gościem w Radiu ZET, najpierw należałoby przyjąć w Polsce euro.

– Trzeba skończyć z gotówką i przyjąć pieniądz cyfrowy – tak czy nie? – pytał polityka dziennikarz.

– Tak, jak najszybciej tak. Ale wcześniej euro trzeba przyjąć – odpowiedział Hołownia.

Lider Nowej Nadziei Sławomir Mentzen wyjaśnił, dlaczego to rozwiązanie nie jest bezpieczne i pożądane.

– Wiecie, dlaczego należy bronić prawa do posiadania gotówki? Jeżeli każda wasza płatność będzie musiała przejść przez bank, do którego dostęp mają urzędnicy, to będą oni wiedzieli wszystko, o każdym waszym wydatku. Następnie będą oceniać te wydatki i blokować wam dostęp do wszystkich pieniędzy, jeżeli coś im się nie spodoba – zaznaczył Sławomir Mentzen.

– Dokładnie to wydarzyło się już rok temu w Kanadzie. Ludzie, którzy poszli na protesty antyrządowe, stracili dostęp do swoich wszystkich pieniędzy. Gdyby nie mieli gotówki, nie mogliby sobie nawet kupić jedzenia albo paliwa – dodał.

– Chcecie, żeby dokładnie to wydarzyło się w Polsce? Dlatego nie rozumiem, czemu Szymon Hołownia popiera jak najszybszą likwidację gotówki. Czy on nie rozumie konsekwencji tego postulatu? Weźcie go może uświadomcie, jeżeli macie z nim kontakt i powiedzcie mu, żeby się przestał głupio kompromitować i bezmyślnie proponować groźne ograniczenia – podsumował prezes Nowej Nadziei.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Odnaleziono ciała kobiety i dziecka w Karkonoszach. Szokujące ustalenia służb

źródło: Twitter

(Visited 301 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj