W miejscowości Ustroń w pow. cieszyńskim doszło do eksplozji. Pod gruzami wciąż mogą znajdować się ludzie. Na miejscu pracuje 36 zastępów straży pożarnej.

Wybuch gazu nastąpił przed godz. 10 w domu wolnostojącym. Pożar objął również poddasze. Pod gruzami wciąż mogą znajdować się dorośli mężczyźni.

– Spod gruzów wyciągnięto z kolei żywą kobietę z urazami głowy – przekazał mł. bryg. Michał Pokrzywa.

Tuż po zdarzeniu strażacy informowali o tym, że w lokalu znajdują się dwa mieszkania należące do dwóch rodzin. Tymczasem burmistrz dodał, że w wyniku wybuchu gazu ucierpiała sześcioosobowa rodzina.

Służby szukają dwóch ok. 60-letnich mężczyzn. Trzy osoby w chwili tragedii przebywały poza domem.

– Napływają do nas różne informacje, z różnych źródeł. Kobieta, którą uratowaliśmy, była w szoku. Trafiła do szpitala na diagnostykę, ona mówiła, że pod gruzami mogą znajdować się dwa mężczyźni – mówił nadbryg. Jacek Kleszczewski śląski komendant wojewódzki PSP.

– Pożar opanowano. Skupiamy się na zdjęciu konstrukcji dachowej z piętra, które uległo zniszczeniu. To budynek jednokondygnacyjny z użytkowym poddaszem – dodał.

Szanowni Państwo, przed godziną 10:00 jedną z ustrońskich rodzin dotknęła straszliwa tragedia. W budynku jednorodzinnym…

Opublikowany przez Przemysława Korcza – Burmistrza Miastę Ustronia Niedziela, 4 grudnia 2022

źródło: Facebook / RMF24

(Visited 166 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Marcin Prokop szczerze o swoich zarobkach w „Dzień dobry TVN”. Te słowa mogą szokować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj